You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Anglický buldok - psí Churchill

Publikováno 10.03.2014 15:36:00
Kategorie Plemena psů

Anglický buldok - psí ChurchillTento pes, který má jak název napovídá, původ ve Velké Británii, byl původně vyšlechtěn jakožto pastevecké plemeno a vznikl vzájemným křížením teriérů a mastifů. Anglický buldok má za sebou tisíciletou historii, během které hlídal nejen stáda, ale i venkovské domy a v neposlední řadě se stal aktérem dosti, na dnešní dobu, nemorálních aktivit – čas od času totiž byli tito psi nahnáni do arény a měli zápasit s býky, medvědy nebo vlky, což bohužel často skončilo krvavými zraněními.

Tyto zápasy byly oficiálně zakázané až v první polovině devatenáctého století, přitom první záznamy o této kratochvíli jsou k dnešnímu dni více než osm století staré. Asi nejslavnějším majitelem buldoka byl anglický ministerský předseda Winston Churchill, v českých zemích je to zpěvák Pepa Vojtek. Toto plemeno budete určitě znát i ze seriálu Jake a Tlusťoch. Anglický buldok coby plemeno byl oficiálně uznán v rámci své domoviny v roce 1873, brzy nato se tak stalo i v USA, kde se stal maskotem tamní námořní pěchoty.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého buldoka?

Už nemusíte.
Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Toto psí plemeno nepotřebuje zrovna tvrdou výchovu, stačí jen, aby se mu dávaly jasné a stručné pokyny a vše se snadno naučí. Není nijak problematický a stačí mu jen opravdu malý prostor, třeba v panelákovém bytě. Rozhodně není vhodné nechávat jej ve venkovní boudě, to je spíš pro vlčáky.

Vzhledem k stavbě těla (zavalitý, asi pětadvacetikilogramový pes, který dosahuje výšky v kohoutku asi 35 centimetrů, prostorný hrudník a objemný hřbet, jmenovat můžeme i klasický spodní předkus a malé tenoučké uši, které vypadají tak trochu jako růže) vysloveně nesnáší častější fyzickou aktivitu a rád by spíše většinu dne jen proválel. Klidně ho můžete celý den nechat na zahradě, pokud bude mít úkryt před případným deštěm. Dlouhých procházek ho raději ušetřete (neběhá, spíš jen tak rychle cupitá, aby ho to nestálo moc energie :-)), pohyb mu stejně moc nesvědčí. Hodně aktivního nebo třeba i poměrně cholerického páníčka prostě nesnese.

Údržba srsti anglického buldoka je velice nenáročná, na druhou stranu je tento pes citlivý na letní horka i zimní mrazy a často se mu musí čistit vrásky nad čumákem a pod očima. V jednom vrhu porodí fenka zpravidla čtyři až pět štěňátek, která často přicházejí na svět až pomocí císařského řezu. Průměrný věk dožití je zhruba deset let, ale existují i případy, kdy se tito buldočkové dožili i patnáctin.
Anglický buldok má rád kromě domáckého lenošení i rodinný život, takže je celkem vhodný i k malým dětem. Původem byl sice vyšlechtěn proto, aby hlídal, ale nečekejte, že bude pokaždé na případné zloděje agresivní – vzhledem ke své povaze by je mohl i přivítat.

Anglický buldok - psí Churchill

Sdílet tento článek

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.