You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Anglický mastif - starověký bojovník

Publikováno 15.01.2014 14:56:00
Kategorie Plemena psů

Anglický mastif - starověký bojovníkDějiny tohoto plemen jsou snad jedny z nejzmapovanějších a nejbohatších jaké známe. Jeho jméno pochází z keltského pojmu Mansuetus což znamená krotký či mírný. Tito psi patří mezi takzvané moloské psy, kteří byli známí již ve starověku. Jejich předek Lupus Laniger žil již v době neolitu a obýval náhorní plošiny Tibetu. Odtud se tito psi rozšířili do Mezopotámie a později s Kelty, kteří je vyšlechtili do podoby dnešního mastifa i do Evropy.

Kelty, kteří tyto psi používali hlavně jako bojové, poznal jejich ohromnou sílu a bojovnost i Julius Caesar, který je nechal dovézt do Říma, kde je nechal bojovat v arénách. Existuje mnoho pramenů zmiňujících se o mastifech, co byli schopni srazit vaz i býkovi. V průběhu staletí se mastifové využívali i v dalších válečných konfliktech, jako bylo dobývání amerického kontinentu Španěli, boje Anglie proti Francouzům v 16. století či válka Severu proti Jihu, kde bojovali na straně konfederace. Později byl využíván již jen jako hlídač, za to však s řádnou pověstí (Pes Baskervilský ).

Hledáte kvalitní krmivo pro svého mastifa?

Už nemusíte.
Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Jedná se o nejmohutnější ze všech psích plemen. Má masivní a svalnatou stavbu těla. Dosahuje výšky až 76 cm a váhy mezi 70 a neuvěřitelnými 160 kilogramy. Srst je krátká, hladká přiléhavá k tělu a nejčastěji se zabarvuje do plava až červenohněda se světlým či tmavým žíhováním.

Pokud není mastif ničím a nikým vyprovokován, jedná se o naprosto mírného tvora, který je klidný a láskyplný. Miluje svou rodinu, zejména pak děti, kterým dovolí mnoho a neustále vyžaduje být v kontaktu s člověkem. Proto je velice nevhodné chovat tohoto psa venku. Je inteligentní a rozkazy plní poslušně, i když trochu pomalu. Není ani příliš náročný na pohyb, dalo by se spíše říci, že je to lenivý tvor, kterému stačí pár kratších procházek za den.

Anglický mastif - starověký bojovník

Sdílet tento článek

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.