You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Bengálská kočka - šelma každým coulem

Publikováno 19.12.2013 14:38:00
Kategorie Plemena koček

Bengálská kočka - šelma každým coulemAmerické plemeno, které svým vzhledem připomíná spíše menší kočkovitou šelmu než roztomilého „mourka“. Bengálská kočka spatřila světlo světa teprve nedávno, je totiž produktem dvacátého století, původcem je americká chovatelka Jean Millová.
Bengálská kočka je stoprocentní příbuzná své jmenovkyně, divoce žijící kočky bengálské (jak málo stačí k záměně, že?), alespoň co se vzhledové stránky týče. Například její povaha už ale není nijak divoká, zlostná nebo zdrsnělá neúprosností jihoasijské džungle, ale přesto jde o dosti temperamentní a aktivní kočku, která jednoduše potřebuje k životu hru, lov a velký prostor. Pokud tedy například nežijete na venkově či nemáte k dispozici přinejmenším velkou zahradu, popřemýšlejte spíš o jiné kočce. O tom, že bude ležet celý den na gauči, si můžete nechat jen zdát. A upřímně – byla by s ní pak nuda, nebo ne?


Bengálská kočka je hlavně pro zkušenější chovatele, kteří takříkajíc vědí jak na ní. Samozřejmě se snese s malými dětmi nebo jinou kočkou, ale na druhou stranu je to pravá šelma, které nic neunikne. A co je celkem zajímavé, vlastně ani nemňouká. Její dorozumívací tón je spíš vojenským povelem – a ty se jak známo spíše štěkají. A to není konec všem podivnostem, tomuto plemeni totiž ani trochu nevadí voda. Docela ráda si zaplave a může se poohlížet i po případné kořisti v našem zahradním jezírku. S takovou kořistí se pak chodí ráda chlubit svým majitelům…

Hledáte kvalitní krmivo pro svoji kočičku?

Už nemusíte.
Kanadská pečená krmiva Oven-Baked Tradition si zamiluje

Snad i proto, že má bengálská kočka po svých předcích výrazně silnější zadní nohy, je opravdu rychlý a pohotový lovec. Pokud tedy chcete zlikvidovat populaci krys na chatě nebo v rodinném domku s hospodářstvím, je to toto plemeno nejlepší volbou. Mimochodem, po divokých předcích z Asie má Bengálská kočka i srst, ta působí skutečně leopardím dojmem.

Bengálská kočka nevyžaduje skoro žádnou péči, pokud se budeme bavit o srsti. Pokud ji ale chcete chovat, doporučuje se pořídit domů škrabadlo (škrabací kůl, strom, obecně jakákoliv variace na toto téma), protože jinak si nemůžete být jistí svým nábytkem. Snad by to byl specifický druh pomsty, protože toto plemeno doslova nesnáší samotu a je velmi společenské.

V Čechách se Bengálská kočka objevuje poprvé v roce 1994 a je třeba dodat, že si ji chovatelé zatím moc neoblíbili. Nejspíš i proto, že případné pořízení koťat vyjde třeba i na čtyřicet tisíc korun, což je suma, kterou si většina lidí nemůže dovolit zaplatit „jen“ za rodinného mazlíčka. Definitivní mezinárodní uznání Bengálské kočky se pak datuje do roku 1998, kdy byl tento druh definitivně uznán organizací FIFe.

Bengálská kočka - šelma každým coulem

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.