You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Bišonek - čiperný psí artista

Publikováno 17.10.2013 13:27:00
Kategorie Plemena psů

Bišonek - čiperný psí artistaPotřebou bišonka je být obklopen láskou a něhou svého páníčka a rodiny. Touží po společenském uznání, je hravý a temperamentní. Bišonek je nebojácný pes s přirozenou inteligencí, kterou ještě podpoříte tím, když mu budete dávat dost podnětů k tomu chytrost rozvíjet na dalších úrovních. Je bystrý a má rád děti. Většinou je jeho povaha vyrovnaná, málokdy se stává, že by byl bišonek agresivní. Vztah k ostatním zvířatům, která doma chováte je v případě bišonka bez problémů. Kamarádí se s každým.

Z historie je znám již ze starověku. Tento pejsek kráčel po boku jedné z dvorských dam. Ve středověku se stal bišonek součástí francouzského a italského dvoru. Standard plemene byl vyšlechtěn v období mezi světovými válkami.

Bišonek má kadeřavou chundelatou srst a jiskru v očích. Jeho srst je velmi jemná a příjemná na dotyk. Bílá barva je pro něj typická, místy může přecházet do béžova. Tělo bišonka je charakteristické vyvinutějším hrudním košem. Hlava je díky střihu kulatá, uši jsou svěšené.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého Bišonka?

Už nemusíte.
Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Péče o bišonka spočívá nejen ve správné životosprávě a pohybu, ale i v péči o srst. Pročesávání každý den se pro vás stane rutinou. Také zastřihávání bišonka je potřeba, nejlépe jednou za dva až tři měsíce. Kvalitní psí šampón je samozřejmostí. Okolí oči, kam zasahují chlupy je také nutno prostříhávat, aby pejsek neměl problém s nemocemi očí. Stejně tak je potřeba vystříhávat srst mezi jednotlivými polštářky na tlapkách. Vychovávají se poměrně snadno, jsou to učenliví pejsci. Krátké venčení je pro něj dostatečné. Ovšem s řadou dalších neúnavných činností. Mějte po ruce míček, který mu budete házet. Naučí se i základní sestavy, pokud ho chcete trénovat. Tito psi jsou skvělými společníky, se kterými je legrace. Bišonek je šikovný, hbitý a není s ním nuda. Děti ocení psí kusy, které jim předvede.

Bišonek - čiperný psí artista

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.