You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Burmilla - empatický terapeut

Publikováno 07.03.2014 11:51:00
Kategorie Plemena koček

Burmilla - empatický terapeutPůvodem britské plemeno je na kočičí mapě od začátku osmdesátých let minulého století, jeho přímými předky jsou Perská činčila ze strany jedné a Barmská kočka z té druhé. Po nich také získala Burmilla své původní jméno – takzvaná Barmská činčila – to se ale později zkrátilo do moderní podoby. Byla to vlastně „nešťastná náhoda“ a nikoliv cílený proces, Barmská kočka měla čekat na vhodného partnera, ale kvůli nedopatření a nedostatečně zavřeným dveřím se k ní dostal starý kamarád z rodu Perských činčil, aby po pár týdnech porodila roztomilá koťátka…

Inteligentní, dosti vitální a navíc i velice společenská kočka, která si ráda hraje a prozkoumává každodenně svůj rozlehlý revír, právě to je Burmilla. Nečekejte, že tato kočka bude vyspávat v pelíšku, a pokud jste si vždycky přáli takzvanou pokojovou kočku, bude asi lepší podívat se jinam.

Hledáte kvalitní krmivo pro svoji kočičku?

Už nemusíte.
Kanadská pečená krmiva Oven-Baked Tradition si zamiluje

Toto plemeno je vhodné zvláště pro rodiny s malými dětmi, protože jsou zcela nekonfliktní a mají opravdu rády lidi, nejsou mj. nedůvěřivé ani k případným návštěvám. Raději bychom je neměli chovat venku, protože jejich přílišná důvěřivost vůči lidem by je mohla vehnat na scestí. A v případě, že si je skutečně pořídíte, oceníte možná i jejich smysl pro humor, rády si totiž ze svých majitelů tak trochu utahují. A v neposlední řadě - díky jejich milé a přátelské povaze je lze využít pro takzvanou felinoterapii, tak vysoce empatických koček je totiž na světě opravdu jen málo.

Tato elegantní a štíhlá kočka má krátkou a dosti jemnou srst se stříbřitým nádechem, oči jsou obvykle smaragdově zelené a v porovnání s jinými plemeny i poměrně velké a daleko od sebe. Srst jako taková potřebuje nanejvýše standardní údržbu, rozhodně nejde v tomto směru o náročné plemeno. A navíc je díky šlechtění jen málo náchylná k nemocem, Burmily se dožívají obvykle dosti vysokého věku.

Burmilla se dočkala jistého mezinárodního uznání v roce 1989, například FIFé ji ale uznala až o dalších šest let později. Není jistě bez zajímavosti, že tato kočka je oblíbená i v našich zeměpisných šířkách. V Čechách a na Slovensku totiž existují skoro dvě desítky chovatelských stanic, které se zaměřují právě na toto kočičí plemeno, a obliba stále utěšeně roste. Nejčastějšími současnými chovateli Burmill jsou i Američané a Australané, velkou popularitu ale samozřejmě slaví elegantní plemeno i v Evropě. A jedna malá zajímavost – Burmillu chová doma i někdejší slavný jezdec Formule 1, bratr Michaela Schumachera Ralf.

Burmilla - empatický terapeut

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.