You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Dobrman - ostrý elegán

Publikováno 26.08.2013 14:00:00
Kategorie Plemena psů

Dobrman - ostrý elegánDobrman pochází z Německa, kde vznikl teprve v 19. století a jeho původní využití byla hlídací a ochranářská činnost. V dnešní době bývá povaha dobrmanů využívána hlavně ke služebním účelům, ale i jako společníka. Jeho hlavními charakterovými znaky jsou inteligence, spolehlivost, vytrvalost a nevyčerpatelná energie.

Pokud je cvičen s maximální důsledností a trpělivostí, nechá se vycvičit a ovládat. Jelikož je velice ostrý, počítá se dobrman mezi služební plemena psů. S těmito vlastnostmi je ve značném kontrastu jeho jiná stránka, kterou je jeho láskyplné chování v rodině. Je velice oddaný a vázaný na svého pána a hrozně nerad bývá sám a samotu vyloženě nesnáší.

Pořídit si dobrmana se však nedoporučuje nezkušeným chovatelům, nebo lidem pohodlným. K jeho výcviku je třeba mít určité zkušenosti a především vyžaduje výchova vyrovnanost, důslednost a harmonické prostředí.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého dobrmana?

Už nemusíte. Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Jakýkoliv necitlivý přístup se může snadno podepsat na jeho povaze. Může se stát bázlivým a pak i kousat. Má sice velmi rád děti, ovšem při hrách s dětmi by vždy měl být přítomna dospělá osoba. V mládí je velice výbušný a temperamentní. Dobrman se hodí k výcviku, se kterým je však lépe začít až později. Můžete jej vychovat jako výborného průvodce a ochránce, ale chce to zvládnout jeho mimořádný temperament. Pak bývá výborným společníkem a rodinným psem.

V dospělosti vyžaduje hodně pohybu. Je stvořen k rychlosti a vytrvalosti, proto mu vyhovuje, když ho necháte vyběhat třeba v lese nebo s ním budete jezdit na kole. Miluje i plavání, aportování a další nejrůznější hry, které ho však musí bavit.

Dobrman - ostrý elegán

Dobrman má velice elegantní vzezření, vyniká štíhlou postavou a silnými svaly. Jeho lesklá, nejčastěji černá srst potřebuje minimální péči. Pro svůj vzhled bývá častým účastníkem psích výstav.

Povahově je přes své ostré vzezření přátelským psem, který je hodně závislý na svém pánovi, kterému je velmi oddaný. Nejlépe je mu v jeho těsné blízkosti a dobře mu dělá pozornost celé rodiny. K jiným lidem je poměrně nedůvěřivý a snadno vycítí nevítanou návštěvu, kterou může rychle napadnout a bránit majetek i rodinu.

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.