You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Domácí pes a jeho bydlení

Publikováno 26.07.2013 12:01:00
Kategorie Psi a jejich svět

Drtivá většina lidí neumí žít sama. V dnešní době je sice moderní žít sám, ale pes je příjemným přítelem, který přinese nejen zábavnou společnost, ale i bezpečí pro domov. Obojí můžete využít a pořídit si psa, který hlídá vaši domácnost, ale taky se rád pomazlí a hraje si s dětmi. Záleží na každém jedinci, jaké plemeno psa si oblíbí a vybere. Je pochopitelné, že každé plemeno se vyznačuje něčím jiným. Výchovou a výcvikem lze dosáhnout slušných výsledků v chování vašeho domácího čtyřnohého kamaráda, ale vždy se v chování vašeho psa projeví i část jeho přirozenosti a jeho vrozených dispozic.

Pelíšek

Skoro každé dítě touží po nějakém zvířátku, o které by se mohlo starat a hlavně si s ním hrát. Pořídit si například pejska do bytu, když nemáte rodinný domek se zahradou, nebo nebydlíte na venkově, je velká starost, ale i radost. Především domácí pes potřebuje své zázemí, kam by si mohl zalézt, když je unavený a chce si odpočinout nebo se vyspat. Stejně tak, když k vám domů přijde třeba návštěva a vy potřebujete svého rošťáka někam po dobu návštěvy hostů uklidit. Pro takové případy by váš pejsek měl mít k dispozici svůj vlastní pelíšek, kde se cítí doma, kde má pocit bezpečí a jistoty a kde ho nebude nikdo rušit.

Pelíšek
Na našem trhu jsou nabídky různých pelíšků a pelechů pro psy. Záleží samozřejmě na plemenu a velikosti vašeho pejska, kterému musíte jeho bydlení přizpůsobit. Domácí pes a jeho bydlení vyžaduje své specifické požadavky a nároky. Psi prostě potřebují ve vaší domácnosti své vlastní místo. Místo, kde se budou cítit pohodlně, bude jen jejich, a kde se mohou uvelebit, když chtějí trochu klidu.

PelíšekPravdou však je, že nabídka zvířecího nábytku, kterým by domácí pes a jeho bydlení byl maximálně spokojen, není u nás příliš pestrá. Proto si mnoho lidí vyrábí různé bydlení pro svého psa podle svých představ a mnohdy nerespektují požadavky svého pejska. Zhotovit správnou boudu pro psa nemusí být tak jednoduché, jak by se zdálo. Malým plemenům psů postačí speciálně pro ně vyráběné proutěné koše či pelíšky, nebo různé výrobky z plastu či textilu. S velkými psy je to doma už horší, ale v každém případě by měl mít i velký pes svůj koutek, který bude pouze jeho.

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.