You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jack Russell teriér - neunavitelný Brit

Publikováno 30.09.2013 09:05:00
Kategorie Plemena psů

Jack Russell teriér - neunavitelný BritJack Russell teriér je plemeno psa, které se u nás objevilo teprve zhruba před pěti lety, ovšem za tuto krátkou dobu si získalo mnoho obdivovatelů. Známý je též jeho příbuzný Parson Russell teriér, který se od Jacka liší pouze o málo vyššíma nohama, takže je trochu vyšší. Jinak jsou to naprosto stejní psi, kteří jsou enormně temperamentní, inteligentní, bystří, zvědaví, nebojácní, houževnatí a absolutně neunavitelní. Jejich chování občas připomíná neřízenou střelu, ovšem odvděčí se vám přátelstvím, smyslem pro humor a tím, že jsou to pejsci rodinní, společenští. K dětem se chovají přátelsky a láskyplně, ovšem pokud máte malé děti zhruba do šesti let věku, je lepší být neustále poblíž, jelikož Jack Russel má někdy nevyzpytatelné chování a může v návalu radosti i kousnout.

Plemeno Jack Russel teriér pochází z Velké Británie. Byl vyšlechtěn reverendem Johnem (Jackem) Russellem na počátku 19. století pro lovecké účely. Tento druh byl naháněčem zvěře při lovu, norníkem a byl zvyklý na dlouhý běh vedle lovců na koních. Z toho se odvíjí i jeho svéhlavá povaha. Výcvik Jacka Russella je poměrně obtížný zejména pro majitele, kteří nemají se psy žádné zkušenosti. Někdy jim může připadat, že jejich pes si dělá co chce.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého Jack Russella?

Už nemusíte. Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

To ovšem není paličatost, nýbrž pozůstatek skutečnosti, že tento pes byl při lovu nucen k samostatnému rozhodování. Když se dostal do nory, byl bez páníčka a jeho pokynů a tudíž se musel sám ve vteřině rozhodnout, zda lišku nebo jezevce z nory vyžene nebo se s ní utká.
Výcvik těchto psů vyžaduje velkou trpělivost, důslednost při opakování povelů, ale zároveň i laskavost. Každý dobře provedený povel neopomeňte odměnit nějakou psí lahůdkou. Jsou velice hraví a vyžadují neustálý pohyb doplněný hrami.

Pokud si Jacka Russella pořídíte do bytu, musíte mu denně věnovat alespoň dlouhou procházku, aby se mohl vyběhat a vyřádit.
Pokud jde o srst, tak se vyskytuje ve třech variantách, od hladké přes drsnou až po hrubou. Základní barva těchto psů je bílá s černými a hnědými skvrnami. V dospělosti dosahuje váhy pět až šest kilogramů a dožívá se věku cca 15 let.

Jack Russell teriér - neunavitelný Brit

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.