You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jezevčík - věrný hlídač

Publikováno 01.11.2013 10:48:00
Kategorie Plemena psů

Jezevčík - věrný hlídačMálokteré plemeno psa se vyskytuje v takovém množství druhů a typů jako jezevčík. Jednotlivé typy jezevčíků dělíme na hladkosrsté, dlouhosrsté a drsnosrsté a tyto jezevčíky pak rozlišujeme podle zabarvení. Zdá se, že kolik jezevčíků, tolik různých barev, takže si můžete vybrat jezevčíky červené, žluté, černé, hnědé, žíhané, či různé kombinace a odstíny těchto základních barev. Proto můžeme vídat nejrůznější jezevčíky a snad každý si vybere toho svého, který se mu nejvíce líbí a odpovídá jeho představám.

Někdy se říká, že časem jdou pes a jeho páníček do stejné podoby. Možná je to nadsázka, ovšem některé průzkumy skutečně potvrdily, že člověk určité podoby a charakteru si vybírá psy, kteří odpovídají nebo se alespoň podobají jeho naturelu i vzezření. To ovšem neznamená, že třeba jezevčíka si vybírají jen malí lidé.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého Jezevčíka?

Už nemusíte.
Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Jezevčíci hladkosrští jsou možná nejstaršími německými loveckými psy. Předpokládá se, že se odštěpily někdy ve 14. století od francouzských basetů a pinčů. Křížením, hladkosrstých jezevčíků se španěly, vznikli v témže období dlouhosrstí jezevčíci. O dvě-stě let později se objevili drsnosrstí jezevčíci, kteří zřejmě byly výsledkem křížení hladkosrstých jezevčíků s kníračem.

Dnes jsou jezevčíci rozšířeni po celém světě. Vyznačují se svalnatým protáhlým tělem, krátkýma nohama a překvapivou silou. Přestože působí neohrabaně díky krátkým nohám, je poměrně obratný. Standardní váha jezevčíků je do devíti kg, optimální je do 7 kg.

Pokud si chcete pořídit pejska, který by byl chytrý, živý a zároveň by vám byl oddaný a věrný, pak je dobrou volbou právě jezevčík. Navíc jsou jezevčíci výbornými hlídači a jejich pronikavý štěkot je slyšet velmi zřetelně. Vyžadují dostatek pohybu, proto je vhodné podnikat s nimi dlouhé procházky a ideální je velká zahrada, kde se může vyřádit a hrabat, což bývá jejich oblíbená činnost.

Jezevčík - věrný hlídač

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.