You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kočka si hraje

Publikováno 14.02.2014 09:53:00
Kategorie Kočky a jejich svět

Kočka si hrajePro kočky, obzvláště tedy koťata, jsou hry velmi důležité. S kotětem bychom si měli hrát pravidelně opravdu pravidelně, už jen proto, že je to tvor velmi společenský. Po každé hře je důležité kočku pohladit a pochválit. Hry jako takové ostatně patří k výchově a sbližují a upevňují vazbu mezi majitelem a jeho kočičím mazlíčkem.

Například šplh – šplhání po šňůrách, sloupcích obalených kusy látky nebo kobercem, lanech, vše by ovšem mělo být pevně upevněno na stěně, aby se kočka nemohla zranit. Pokud máme kočku doma, chybí jí šplhání, které jí v přírodě poskytují stromy a ploty.

Chytání papírku, nebo smotku látky, který připevníme na provázek. Můžeme také zkusit chytání paprsku světla. Tato hra u kotěte vyvíjí instinkt lovu.

Hledáte kvalitní krmivo pro svoji kočičku?

Už nemusíte.
Kanadská pečená krmiva Oven-Baked Tradition si zamiluje

Průzkum krabičky, či jiného podobného předmětu. Kočka jako správný průzkumník v přírodě prolézá různé otvory, průzkum krabice jí toto vynahradí.

Skoky z předmětu na předmět

Kočka si hraje

Jakoukoliv hru, která napodobuje lov, boj, šplh, to vše malé kotě rozvíjí, stejně jako mají hry výchovný charakter u lidí. Při výcviku i zábavě, hra je vždy dobrým způsobem, jak něčemu kočku přiučit. Na trhu máme nesčetné množství druhů hraček určených přímo pro kočky a vytvářených přímo pro kočičí potřeby.

Kočka je také tvor společenský, a pokud k sobě nemá žádného kamaráda, je na majiteli, aby jí kamaráda nahradil. I k tomu slouží hry, kočky si dokáží hrát mezi sebou, stejně jako se svým člověčím parťákem. Pokud chováme kočku doma, o to víc si zaslouží naší pozornosti, v přírodě si zábavu dokáže najít bez problémů sama, uloví si myšku, ptáčka, šplhá po stromech, hraje si s dalšími kočkami z okolí. V městském bytě jí toto všechno chybí a je právě na nás, jakým způsobem jí to nahradíme.

Kočka si hraje

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.