You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kokršpaněl - absolutně šťastný pejsek

Publikováno 02.02.2012 12:00:00
Kategorie Plemena psů

Kokršpaněl - absolutně šťastný pejsekNejlepší a nejvýstižnější popis kokra je šťastný pejsek. Kokr je šťastný se svojí rodinou, s ostatními psy, dokonce i s úplně cizími lidmi.

Býváte mrzutí? Řešíte často problémy a máte starosti? Pořiďte si kokra. Pokud přijdete domů se špatnou náladou, buďte si jistí, že ihned za dveřmi na vás skočí veselý a šťastný pejsek a bude za vámi tak dlouho chodit, strkat do vás čumáčkem a olizovat jakoukoli část vašeho těla, na kterou dosáhne a to bude dělat tak dlouho, dokud se neuklidníte. Pak už vám svět bude připadat jako super místo k životu. Kokr je opravdu šťastný pejsek. Pokud si pořídíte kokra, už nikdy nebudete mít špatnou náladu. 

To ovšem neznamená, že kokr nezlobí. Je občas trošku umanutý, strašně rád mlsá, a pokud se přitulíte ke svému partnerovi a začnete se s ním mazlit, váš kokr se bude hlasitě dožadovat, abyste ho přibrali – a víte co? Mazlení a pusinkování ve třech vůbec není špatné, pokud máte mezi sebou kokra.

Hledáte kvalitní krmivo pro kokršpaněla?

Už nemusíte.
Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Kokršpaněl je samozřejmě lovecký pes, vyšlechtěný k lovu kachen a jiných vodních ptáků, které ochotně přináší z vody. Je to velká legrace, když chodíte na procházku kolem vody, kde kachny bývají. Váš kokr vám je chce mermomocí přinést a kachny s hlasitým protestováním plavou na opačnou stranu. Kokrovi to moc nevadí, koupání je totiž prima. Pokud na vaší procházce není potok nebo rybník, vezme zavděk i louží. Čím hlubší a bahnitější, tím lépe. V těch hlubokých loužích se dá totiž krááásně koupat. Bohužel kokři jsou přesvědčeni, že i koupání v zimě v napůl zamrzlém potoce je bezva a právě tak naše Betty zahučela v únoru do potoka a nemohla ven. Nakonec jsme tam spadly obě. Následoval běh ve vodou nacucaných sněhulích se zmáčeným kokrem domů a rovnou do sprchy, prohřát tlapky, bříško a sněhem obalený kožíšek. Už jste se sprchovali se svým psem? Ne? Tak to asi ještě nemáte kokra, viďte?

Vstáváte občas nenaložení? I pro vás je kokr báječný kamarád, vstává totiž z pelíšku s radostným očekáváním všech skvělých věcí, které ho dnes čekají. Svět je tu totiž proto, aby těšil kokršpaněla. Dokonce i přicházející návštěvy jsou tady kvůli němu a považuje za svou povinnost je oblažovat svou dobrou náladou. Kokr bude dělat všechno s vámi, aby o nic nepřišel. Pokud odcházíte z domu a nevezmete ho s sebou, bude mu to moc líto. Bude vypadat tak zarmouceně, že budete v pokušení vzít ho s sebou. Kokr se ale velmi rychle otřepe a zaujme ho zase něco jiného.

Kokří srst je hedvábná, je třeba ji udržovat. Jistě jste už někdy viděli výstavního kokra v plné parádě. Kokra je třeba pravidelně česat a kartáčovat a nejméně jednou za měsíc vykoupat. Pravděpodobně to ale budete dělat častěji, vzhledem k jejich nehynoucí lásce k loužím a potokům. Potom je praktičtější udržovat srst kratší a pravidelně stříhat. Naše Betty chodí v létě se sestřihem, kterému říkáme malý setřík. Stříhání kokry moc nebaví, ale když pochopí, že není úniku, nechají se trpělivě ostříhat, vykartáčovat, ostříhat drápky, vytrimovat bloňďaté chloupky na hlavičce a cokoli jiného si jejich pán vzpomene. Nezapomeňte pak na odměnu!

Betty v jahodách :-)

Kokršpaněl i přes svou veselou a kamarádskou povahu potřebuje důslednou výchovu. Nemusíte být přísní, stačí trvat si na svém a být trpěliví. A odměňovat! Kokři jsou velmi žraví a mlsní, takže když ho pochválíte a odměníte pamlskem, příště se přetrhne, aby vám zase udělal radost. Pokud nebudete důslední a pevní, kokr je dost chytrý na to, aby využil skulinku, kterou mu necháte.

Kokr je sportovní lovecký pes a potřebuje se pořádně proběhnout každý den. Není pro kokra větší potěšení než běžet s větrem o závod a vlajícíma ušima a do čumáku chytat všechny ty úžasné vůně, které mu svět nabízí. Je zařazen mezi slídiče a skutečně vyslídí cokoli. Jakmile zachytí čerstvou srnčí stopu nebo dokonce uvidí zajíce a nemáte ho perfektně vycvičeného, určitě ho ze stopy neodvoláte. Ale zajíc mu vždycky nakonec uteče a vaše zlatíčko celé uhnané se k vám vrátí. Jen pěkně počkejte na místě, vrátí se po své vlastní stopě. V prostředí, kde to neznáte ani vy ani váš kokr, ho raději z vodítka nepouštějte. Řekli jsme, že kokr je sportovec. A pokud má možnost trénovat, prakticky jej nelze utahat. Po návratu z procházky sebou plácne na gauč nebo do pelíšku, ale po pár minutách je opět připraven na vzrušující zážitky. Těší se na další hru s vámi, a pokud se vám nechce a toužíte relaxovat na sedačce u televize, váš kokr se k vám přitulí a bude spokojeně spát, dokud se nepohnete.

Takže pokud přemýšlíte, jakého psa si pořídit, nechcete moc velkého ani moc malého, toužíte po veselém, oddaném a vždy šťastném kamarádovi, pořiďte si kokršpaněla.

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.