You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Německá doga - ušlechtilý národní poklad

Publikováno 13.12.2013 11:59:00
Kategorie Plemena psů

Německá doga - ušlechtilý národní pokladNěmecká doga je velice ušlechtilé psí plemeno. Už ze samotného názvu vyplývá původ tohoto psa a lze konstatovat, německá doga je národní německé plemeno. Jakoby tento klidný a hrdý pes korespondoval s podobnými vlastnostmi německého národa. Hlavní dojem, kterým německá doga působí navenek, je skloubení fyzické krásy s inteligencí, věrností i odvahou, což jsou v podstatě ideální psí vlastnosti.
Původ německé dogy sahá do dob římské říše. Ve středověku dogu používali k nahánění a pastvě dobytka, k lovu, ke štvaní zvěře i šelem, ale převážně k osobní ochraně. Postupně byla vyšlechtěna současná podoba, kdy známe několik typů lišících se hlavně zabarvením a druhem srsti. Německá doga má srst krátkou, lesklou a hustou a zbarvení je žluté, žíhané, černé, skvrnité apd.

Německá doga je nápadně velkým psem, se silnou kostrou, ale zároveň působí velice elegantně a ušlechtile. V dospělosti dosahuje hmotnosti 55 až 75 kg, takže její krmení vyžaduje poměrně velké náklady.

Hledáte kvalitní krmivo pro svoji dogu?

Už nemusíte.
Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Charakterově můžeme německou dogu označit jako velice inteligentního, hrdého a klidného psa. Vyznačuje se přátelským vztahem k lidem i jiným zvířatům. Přes svou značnou velikost a hmotnost jsou tito psi neuvěřitelně přítulní k dětem. Je to plemeno, které je velice společenské, ale zároveň se výborně hodí ke hlídání a pro ochranu svého pána i jeho majetku.
Vzhledem ke své velikosti a značné hmotnosti vyžaduje skutečně kvalitní krmení.

Dobře jí dělá dostatek pohybu a větší fyzická zátěž. Pokud nemáte k dispozici velkou zahradu, která by vašemu psu umožnila permanentní pohyb, je potřeba s ním konat delší procházky.
Německá doga bývá jedním z plemen, které je nejčastějším a nejúspěšnějším účastníkem výstav psů. Pokud si budete chtít pořídit psa, se kterým byste upoutávali pozornost na výstavách, ale i v běžném životě, pak je německá doga ideálním psem, kterého lze úspěšně naučit chování, které se hlavně na výstavách oceňuje vedle exteriéru a dalších faktorů.

Německá doga - ušlechtilý národní poklad

Sdílet tento článek

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.