You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Pes a cestování

Publikováno 07.10.2013 00:27:00
Kategorie Psi a jejich svět

Pes a cestování Máte – li doma pejska, určitě si také budete pokládat otázku, jak správně s ním cestovat, jaké zásady dodržovat a jak se chovat při určitých situacích.

Cestování autem – při přepravě pejska autem je důležité, aby byl vždy řádně zabezpečen, nemohl ohrozit jak sebe, tak také ostatní cestující. Pes by měl cestovat na zadním sedadle a být připoután speciálním popruhem, nebo ve speciálním boxu nebo kleci, vše dostatečně zabezpečené a připoutané, samozřejmě záleží na plemeni a velikosti psa.

Existují také speciální sedačky pro psy, tzv. závěsná lůžka, který pomocí rychloupínačů upnete mezi přední a zadní sedačky. Psa před jízdou minimálně dvě hodiny nekrmte, může pak totiž trpět nevolnostmi. Učte psa cestovat po menších úsecích, někteří psi zvládají cestování bez problémů, u některých může naopak problém nastat, proto by se měl učit postupně.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého pejska?

Už nemusíte.
Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Vyhněte se raději cestování v letních dnech. Pokud vyrážíte na delší trasu, je dobré dělat zastávky alespoň 2 až 3 hodiny. Psa nechte vyvenčit a proběhnout se. Také nezapomínejte na pravidelný pitný režim. Dávejte však pozor, aby zastávka proběhla na klidném místě, a aby se Vám pes nezaběhl nebo nezpůsobil např. zmatek v dopravě. Také není vhodné nechávat psa v autě samotného, a to z mnoha důvodů. V slunných dnech je auto velmi nebezpečné z důvodu přehřátí organizmu Vašeho psa a navíc se pes může nudit a interiér auta značně poničit.

Cestování vlakem, autobusem, městskou hromadnou dopravou – Váš pes by měl mít vždy náhubek a vodítko. Asistenční psi mají dopravu zdarma, u klasických psů platí ceny jízdného pro zvířata. Váš pes by však měl být zvyklý na lidi, aby neohrožoval spolujezdce.

Cestování letadlem – pokud chcete vzít psa do letadla, musíte se předem informovat u letecké společnosti. Každý dopravce má svá pravidla, podmínky a poplatky. Malá plemena si obvykle můžete vzít v přepravním boxu do kabinky, velké rasy se přepravují v zavazadlovém prostoru. U slepeckých psů je však přeprava v jakémkoliv prostředku vždy zdarma, musí však být opatřen náhubkem, vodítkem a potvrzením o výcviku a potřebnou dokumentací k cestování.

Cestování do zahraničí – při vycestování do zahraničí je dobré si zjistit s předstihem, jaké doklady a vyšetření se požadují do země, kam cestujete. Podle Evropského Parlamentu a Rady můžete vycestovat se zvířaty po Evropské unii, pokud mají identifikační mikročip nebo tetování, Pas zvířete, který získáte u schváleného soukromého lékaře a povinné očkování proti vzteklině. Dávejte si ovšem pozor na zvláštní podmínky dovozu zvířat do země u různých států.

Pes a očkování

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.