You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Rhodéský ridgeback - jihoafrický inteligentní lovec

Publikováno 02.09.2013 00:00:04
Kategorie Plemena psů

Rhodéský ridgeback - jihoafrický inteligentní lovecRhodéský ridgeback je inteligentní, klidný a poslušný pes. Navenek působí důstojně a rezervovaně, nejeví žádné známky agrese ani plachosti. Je velice věrný svému pánovi, málokdy štěká, má rád děti a dovedou být i dobrými hlídači. Při výcviku však někdy projevují vrozenou lenost.

Původem rhodéského ridgebacka je, jak už napovídá název tohoto plemene, jižní Afrika. Zde byli přistěhovalci z Evropy kříženi s místními poloochočenými psi a využívání při lovu jako honiči nejčastěji překvapivě lvů, které uměli s radostí držet v šachu až do příchodu lovce. K těmto úkolům je předurčoval jejich svalnatý a silný exteriér, který však nebyl na překážku značné hbitosti, vytrvalosti a rychlosti.

Jejich srst je krátká, hustá a hladká, zbarvení je od světle pšeničné k červeně pšeničné. Jeho hmotnost se v průměru pohybuje kolem 36 kg, fena bývá zhruba o 4 kilogramy lehčí. Dožívá se průměrně dvanácti let.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého ridgebacka?

Už nemusíte. Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Dříve se rhodéský ridgeback využíval hlavně při lovu, dnes se velice hodí jako služební pes a rodinný společník. Projevuje se jako rodilý hlídač a bývá hodným rodinným mazlíčkem. Samozřejmě záleží hodně na přístupu, který zvolíte při jeho výcviku a výchově. Nechá se vycvičit, pokud budete dostatečně vytrvalí a důslední, a nenecháte se odradit jeho leností. Tento poměrně urostlý pes budí respekt a hodí se proto ke hlídání objektů nebo jako věrný pomocník strážní služby. Přestože působí často velice flegmaticky, překvapí vás rychlou reakcí. Jakmile totiž něco zvětří, bleskově se k překvapení všech změní v letící šíp, který je v mžiku u své kořisti.

Svým původem i současným charakterem dává rhodéský ridgeback nepokrytě najevo, že miluje pohyb, na který je toto plemeno hodně náročné. Jeho lenost při výcviku je spíše znamením svéhlavosti, než neochoty. Ideálním prostředím pro rhodéského ridgebacka je obrovská zahrada, nebo podnikání dlouhých procházek.

Rhodéský ridgeback - jihoafrický inteligentní lovec

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.