You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Rotvajler - ostrý hlídač

Publikováno 27.01.2014 11:11:00
Kategorie Plemena psů

Rotvajler - ostrý hlídačRotvajler patří k nejstarším psím plemenům. Již staří Římané používali tento výjimečný druh psa k lovu. Ve středověku byli pak kříženi v Německu s místními ovčáckými psy a výsledkem byl rotvajler. Tento název byl odvozen od stejnojmenného města na jihu Německa. Postupně byl rotvajler využíván ke hlídání stád a ochraně svého pána a jeho majetku. V současnosti je rotvajler užíván jako služební pes a hlídač. Kromě toho je pro své vzezření také častým účastníkem psích výstav.

Mnozí lidé mají z rotvajlerů strach. Skutečně působí zlým a nebezpečným dojmem. K této jeho pověsti přispívají také občasné případy napadení dítěte, nebo i dospělého člověka. Je však třeba podotknout, že jsou to většinou mimořádné situace, kdy buď pán svého psa nezvládá, nebo je to důsledek špatné výchovy či nevhodného podráždění psa. Vše záleží na výchově a pokud je rotvajler vychováván vyrovnaně a důsledně, bývá velice věrný své rodině a rovněž je dobrým kamarádem i pro děti.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého rotvajlera?

Už nemusíte.
Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Rotvajler je vynikajícím hlídačem. Okamžitě vycítí, jeli návštěvník nevítaný a toho pak nepustí ani přes vrátka. Mají velice rádi převahu, kterou dávají najevo a to zejména vůči jiným psům. Povahově je rotvajler inteligentní, poslušný a naprosto věrný pes, oddaný svému pánovi a jeho rodině, kterou by bránil do posledního dechu. Je velmi odvážný, ostražitý, silný a někdy žárlivý, pokud se mu nevěnuje potřebná pozornost.

Výchova rotvajlera není snadná a rozhodně by si toto plemeno neměl pořizovat člověk nezkušený. K výchově je třeba velké trpělivosti, důslednosti a spravedlnosti. Nedostatek těchto podmínek vede později k neovladatelnosti. Rotvajler dovede velice dobře vycítit slabost svého pána a okamžitě ji využít. To jsou pak případy napadení a či jiného projevu agrese, které by se při důsledné a správné výchově neměly objevit.

Rotvajler vyžaduje denně hodně pohybu a fyzické zátěže. Vhodné jsou dlouhé procházky, na kterých se pes může doslova vyřádit, zvláště když mu přidáte ještě přiměřenou aktivitu. K dobré kondici rotvajlera velice přispívá plavání nebo běh vedle kola.

Rotvajler - ostrý hlídač

Sdílet tento článek

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.