You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Sibiřský husky - důsledný pracant ale i mazlík pro děti

Publikováno 16.09.2013 00:32:00
Kategorie Plemena psů

Sibiřský husky - důsledný pracant ale i mazlík pro dětiSibiřský husky je dnes asi nejvíce znám z mašerských závodů, což jsou saně tažené psím spřežením, nejčastěji tvořeným právě tímto plemenem. Právě jako tažný pes je sibiřský husky znám už od dávných dob. K jeho dalším hlavním charakteristikám patří věrnost, vstřícnost a hravost. Hlavně s dětmi si velice rád hraje.

Toto plemeno se stalo základem dalších plemen zejména severských psů. V sibiřských oblastech je tamní obyvatelé chovali jako tažné psy. Vyznačují se velkou odolností, silou a jsou rovněž výbornými pomocníky při lovu. Někdy v 19. století se husky dostali na Aljašku, kam je přivezli obchodníci s kožešinami. Stali se zde velmi populární a sloužili dlouhou dobu jako jediný dopravní prostředek. Původně pochází ze Sibiře z okolí řeky Kolymy, kde byl vyšlechtěn místními obyvateli pro tažení saní a k lovu.

Jedná se o pracovní plemeno střední velikosti, s vynikajícími rychlostními vlohami. Původně se husky využívali hlavně při lovu, a tato vlastnost jim dodnes zůstala. Sibiřský husky má hustou, bohatou, středně dlouhou srst zabarvenou obvykle do černa, šeda, nejčastěji se vyskytují v barvě skvrnité.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého huskyho?

Už nemusíte.Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Pokud si chcete pořídit věrného společníka a kamaráda, který si bude rád hrát s dětmi, pak je pro vás sibiřský husky jako stvořený. Je to velmi přátelský pejsek, který je vždy ochotný pomáhat člověku při práci. Ke své dobré kondici vyžaduje značnou fyzickou zátěž, která mu prospívá. Absolutně se však nehodí jako hlídač, jelikož má vlídnou povahu a málokdy se projevuje štěkáním. Od přírody je husky lovec a silný lovecký pud ho nelze odnaučit. Jelikož je to vyloženě smečkový pes, nesnáší samotu. Využívá se v zápřahu a je schopen skvěle táhnout saně i ze krutých zimních podmínek.

Sibiřský husky potřebuje náročný pohyb, proto se nehodí pro pohodlné a málo aktivní lidi. Nejspokojenější je při tažení saní. Vyžaduje náročnou výchovu, trpělivost a důslednost. Musí se začít včas a být velice důsledný. Vůbec se nehodí do města, naopak je pro něho ideální celoroční pobyt venku. Pobyt v bytě snáší jen za podmínky, že se mu poskytne pravidelná a náročná fyzická zátěž.

Sibiřský husky - důsledný pracant ale i mazlík pro děti

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.