You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Tosa Inu - nekompromisní policajt

Publikováno 18.07.2014 10:47:00
Kategorie Plemena psů

Tosa Inu - nekompromisní policajtMožná jste název Tosa Inu ještě nikdy neslyšeli. V tom případě vězte, že jde o takzvanou japonskou dogu. Japonci si toto plemeno vyšlechtili již v devatenáctém století, když potřebovali psa schopného, přeneseně řečeno, „tichého provozu“. Tosa Inu byl primárně vyšlechtěn jako pes bojový, důraz se tedy kladl na to, aby co nejméně štěkal a obecně nadělal i pokud možno co nejméně hluku. V devadesátých letech minulého století se toto plemeno dostalo i k nám. I když je dnes mnoha lidmi využíván hlavně jako plemeno ryze společenské, v Japonsku stále plní i služební povinnosti zejména jako policejní pes.

Tosa Inu je velké plemeno. Považte sami, vždyť na výšku často dorůstá v kohoutku i 61 centimetrů a vážit může klidně i devadesát kilogramů, což je v porovnání s ostatními plemeny, nevyjímaje třeba mohutného rotvajlera, opravdu hodně. Už na první pohled můžete z Tosa Inu vycítit jeho neústupnost a odhodlanost. Má několik variant zbarvení srsti, která je vždy krátká a hustá.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého pejska?

Už nemusíte. Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Výhodou je, že ačkoliv jde o hodně velkého psa, nepotřebuje žádnou rozsáhlou péči a starost o něj tedy není nijak náročná. Srst stačí jednou za týden vykartáčovat a to je vlastně vše, co se týče „údržby“.

O dost náročnější už je ale výcvik. Pokud tedy chcete mít Tosa Inu v co nejlepším rozpoložení. Rovnou zapomeňte na to, že byste s ním bydleli v bytě. Kdepak, Tosa Inu potřebuje hodně pohybu, nutností je tedy dům se zahradou, kde bude moct běhat. V domácím prostředí se bude Tosa Inu chovat slušně, venku je ale přirozeně zvědavý a objevuje svět kolem sebe.

Výhodou Tosa Inu je třeba i to, že se jedná o velmi dobrého obranáře. To mu umožňuje především jeho neústupnost a nekompromisnost. Vzhledem k původním požadavkům šlechtitelů štěká jen velmi málo, ale zato nikdy neuhne z cesty. K pánovi a rodině je vlídný a milý, ale na neznámé lidi nahlíží podezíravě a ostražitě. Dobře se snáší s dětmi i s ostatními psy, v případě kontaktu s jiným psem ale dejte pozor, aby i on byl k jiným zvířatům tolerantní a nepokusil se na Tosa Inu zaútočit, protože se svými rozměry a váhou je Tosa Inu pro většinu ostatních psů (natož jiných domácích mazlíčků) naprosto nerovným soupeřem. Vždyť by snad odklidil z cesty i Ivana Draga, kdyby na to přišlo…

Belgický ovčák - pracovitý, elegantní belgičan

Sdílet tento článek

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.