You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Zlatý retriever - oddaný rodinný mazlík

Publikováno 09.09.2013 00:32:00
Kategorie Plemena psů

Zlatý retriever - oddaný rodinný mazlíkPokud uvažujete o pořízení rodinného psa, který by byl nejen krásný, ale především věrný, oddaný, klidný a spolehlivý, pořiďte si zlatého retrievera. Tento pes bývá považován bezkonkurenčně za nejklidnější plemeno ze všech ostatních retrieverů. Důkazem je i skutečnost, že je i u nás spolu s labradorským retrieverem nejčastěji chovaným psem tohoto plemena. Přestože jsou již velmi zdomácnělí, stále mohou být využiti při lovu, jelikož dovedou ochotně vyhledat a donést mrtvou či raněnou zvěř, aniž by ji snědli. A to jsou zlatí retriever považováni za jedny z největších jedlíků mezi všemi psy. V rodinách jsou oblíbeni mimo jiné i proto, že velice málokdy štěkají.

Původem jsou tito psi z Velké Británie, kde byli vyšlechtěni jako lovečtí psi, kteří vynikají vytrvalostí a ochotou tvrdě pracovat za každého počasí a skočit i do studené vody, neboť kromě jiného patří zlatý retriever i mezi milovníky vody.

Zlatý retriever se vyznačuje velkou oddaností svému pánovi dovede milovat i ostatní členy rodiny. Je na člověka silně fixován a v případě, že se mu nevěnuje dostatek pozornosti může mít i poruchy chování. Je velmi přátelský jak k cizím lidem, tak i jiným psům a při správném vedení a výchově nebývá vůbec agresivní. Někdy je až dojemné, jak snese i jiné domácí mazlíčky a třeba od koček snese snad cokoliv, což u jiných plemen bývá spíše raritou.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého retrívra?

Už nemusíte. Dánská holistická krmiva Olivers si zamiluje

Povahou je tento pes vyrovnaný, mírný, přátelský a zároveň i velmi zodpovědný. Není žádným zvláštním hlídačem, jelikož mu schází kousavost, zato se výborně hodí jako záchranář nebo jako asistenční pes pro invalidní a nevidomé lidi. Bývá často vycvičen k vyhledávání drog, min, nebo zasypaných lidí při přírodních pohromách.

Vychovává se poměrně snadno a je velmi inteligentní a učenlivý. Brzy zvládne všechny povely, které s ochotou a poslušně plní. Má dost citlivou povahu, takže při jeho výcviku byste neměli používat žádné násilí. Při jeho výcviku musíte být ovšem velice důslední a zároveň svého miláčka neopomenout pochválit a odměnit psím pamlskem.

Dostatek pohybu, dlouhé procházky spojené například s aportováním zlatému retrieverovi velmi prospívají.

Astor a Elsa

Sdílet tento článek

Musíte se zaregistrovat

Klikněte zde pro registraci

Přidat komentář

Vyhledat na blogu

Rubriky

 • Rychlá doprava až domů

  Všechno zboží máme skladem, proto ho i vy budete mít doma co nejrychleji.

 • Domácí kvalita

  Všechna krmiva od rodinných firem, které jsou zaměřeny na extrémní kvalitu surovin.

 • Porozumění

  Doktorka Romana je rodinná firma. Sami jsme chovatelé a chceme pro naše pejsky to co Vy: Zdraví, radost a štěstí.

 • Naši psi doporučují

  Vše, co prodáváme, poctivě vyzkoušeli naši vlastní pejsci. Co neprošlo u nás nenajdete.