You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
PetVet Tumeric Zobrazit větší

PetVet Tumeric

Doplňkové krmivo pro psy s obsahem extraktů přírodních látek, vyskytující se v rostlině Kurkuma dlouhá (Curcuma longa L.) 

430 Kč

Zakoupením tohoto produktu získáte až 17 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 17 věrnostních bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 17 Kč.


Doporučujeme užívat pro: zvýšení obranyschopnosti organismu, posílení imunitního systému, při výskytu potravních alergií, při dlouhodobé léčbě NSAID a ATB, dietoterapii, po operačních výkonech. 
Obsah účinných látek ve 2 tabletách:

Curcuma longa L. standardizovaný extrakt s obsahem 95 % kurkuminoidů - 200 mg
Omega 3 EPA & DHA - 20 mg
Piper nigrum L. standardizovaný extrakt - 4 mg

24 000 mg extraktu  v TUMERIC TAB = ± 760 g rostlinné drogy Curcuma longa L.
Dávkování:  1 tableta = 600 mg.
Pes o hmotnosti 1 - 10 kg - 1 tableta denně. 
Pes o hmotnosti 10 - 20 kg - 2 tablety denně.
Tablety se podávají dle doporučeného dávkování přímo do tlamy, případně je lze přidávat do krmení. 
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Upozornění:
 nepoužívat v průběhu březosti a laktace, pro štěňata do věku 
6 měsíců, u psů s podezřením na zánět žaludku a žlučových cest. 
Může způsobit zabarvení stolice.
Kurkuma dlouhá je farmaceutickou surovinou, bohatou na biologicky aktivní látky: silice 2-5 % s monocyklickými monoterpeny, skviterpeny, pryskyřice a  barviva (kurkuminoidy) a škroby. 
Nejvýznamnější složkou je pigment kurkumin, který je v produktu zastoupen v 95% množství.
Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty, látky vyextrahované nejúčinnější metodou superkritické extrakce za pomocí Co₂, bez přítomnosti zbytkových rozpouštědel. Řadí se mezi polyfenoly, do skupiny chemických sloučenin obsažených v rostlinách, která zahrnuje bioflavonoidy, flavany a flavanoly, s vysokou antioxidační aktivitou. 
Polyfenoly vykazují protizánětlivou aktivitu (inhibice COX-2), prostaglandinu, leukotrienů) chemoprotektivní a růstově inhibiční aktivitu vůči některým liniím tůmorových buněk, indukují apoptózu, mohou inhibovat angiogenezi. U kurkuminu byl nalezen antitrombotický účinek, imunostimulační účinek. Omezuje růst některých bakterií, vykazuje choleretický, cholekinetycký, antihepatotoxický, antihyperlipidemický, protizánětlivý, antimikrobiální (Streptococcus, Lactobacillus, Staphylococcus) a antifungální (Aspergilus flavus) účinek. 

Při perorálním podání se kurkuma doporučuje při dyspepsiích, průjmech, nadýmání, ztrátě chuti, hepatitidách, jaterních a žlučníkových potížích, střevních parazitech. Je také možné použití u onemocnění respiračního traktu,při zhoubném bujení, fybromyalgiích, edémech, zánětech ledvin.

Dostupnost kurkuminoidů je ve formě sušené drogy, je téměř nulová, ze střeva se resorbují v minimálním množství, v séru a v moči se vyskytují jen ve stopách.

TUMERIC TAB obsahuje kurkuminoid ve formě 95 % standardizovaného extraktu. 
V kombinaci s olejem Omega 3 EPA & DHA, zajistíme podání v lipofilním prostředí. 
Piperin je standardizovaný extrakt z plodů černého pepře, je nezbytný pro plnou resorbci kurkuminoidů. 
Tato kombinace působí synergicky, po požití prokazatelně zvyšuje koncentraci kurkuminoidů v krevní plazmě.

PetVet

PetVet je česká firma s 12- ti letou tradicí na českém trhu v oblasti dietetických přípravků pro koně a s řadou veterinárních produktů a krmných doplňků pro psy.

Produkty PetVet se vyznačují především vysokým obsahem účinných látek, aktivních substancí a standardizovaných rostlinných extraktů, které jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.
Díky získaným zkušenostem a kladným referencím v oblasti spolupráce s veterinárními lékaři, trenéry i majiteli koní, přináší, do oblasti kynologie nové možnosti.

Pro výrobu jsou použity pouze kvalitní farmaceutické substance od registrovaných dovozců schválených UKZUZ - ústav pro kontrolu krmiv.
Použité aktivní substance jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.
Každá surovina podléhá přísnému laboratornímu dozoru a z vyrobeného premixu je archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže.
Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.
Výroba probíhá v registrovaném provozu, který je pod průběžným dozorem UKZUZ.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

11 dalších produktů ve stejné kategorii: