You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
PetVet Collagen Zobrazit větší

PetVet Collagen

Pro podporu kloubních pouzder, chrupavek a vazivových tkání

215 Kč

Zakoupením tohoto produktu získáte až 8 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 8 věrnostních bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 8 Kč.


Péče o klouby by měla být komplexní, to znamená přiměřenou fyzickou zátěž,  vyváženou krmnou dávku s ohledem na plemeno a věk zvířete až po možnou redukci hmotnosti. 
Sám majitel může zdraví svého, psa velmi výrazně ovlivnit prostřednictvím krmiva a nutričních doplňků. 
Kolagen je nejčastěji se vyskytující živočišná bílkovina, která je nezbytnou součástí všech pojivových a podpůrných tkání. 
Základní stavební jednotkou této bílkoviny jsou aminokyseliny - peptidy.

Doporučujeme užívat: u rychle rostoucích jedinců a štěňat obřích plemen, sportovně zatěžovaných psů, u degenerativního onemocnění pohybového aparátu, poúrazová a pooperační péče, pro zlepšení hybnosti u starších jedinců.

Doplňkové krmivo pro psy - složení: 
collagen peptides, MSM - methylsulfonylmethane, mikrokrystalická celulosa, sušená syrovátka, stearan hořečnatý, kyselina L- askorbová s postupným uvolňováním, oxid křemičitý.

Obsah účinných látek ve 2 tabletách:

Collagen peptides 1200 mg
MSM - methylsulfonylmethane 200 mg
Sušená syrovátka 83 mg
Vitamin C s postupným uvolňováním 10 mg

Dávkování pro psa o hmotnosti 15 kg: 
při obtížích a růstu 4 tablety po dobu 20 dnů, po té pokračovat ve sníženém dávkování 2 tablety denně. 
Podávejte denně po dobu 2 - 3 měsíců u chronických stavů je možné nepřetržité podávání.

Způsob použití: Tablety se podávají dle doporučeného dávkování přímo do tlamy, případně je lze přidávat do krmení. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Kolagenní peptidy mají schopnost vytvářet v mezibuněčném prostoru vysoce uspořádané vláknité fibrily, které jsou k sobě pevně vázány. 
Základní funkcí kolagenu ve tkáních je tedy pružnost a pevnost. 
Tvorba kolagenních vláken tvořících strukturu kloubních chrupavek začíná v chrupavkových buňkách (chondrocytech). 
Kolagenní peptidy jsou základní účinnou látkou kolagenních arthronutraceutik, stimulujících množení chrupavkových buněk, které zvyšují syntézu chrupavkového kolagenu a regenerují tak kolagenní struktury chrupavky tvořící pohybový aparát. 
Díky enzymatické hydrolýze za pomoci přírodních enzymů, jsou aminokyseliny získané v levotočivé formě, což je pro organismus nejlépe využitelná forma s vysokou aktivitou.
V tenkém střevě se kolagen rozkládá na fragmenty, které jsou plně resorbovatelné a zabudované do tkaní. 
Při per orálním podání se kolagenní peptidy dostávají do zažívacího traktu, odkud se přes lymfatický systém a krevní oběh vstřebávají do kloubních tkání a buněk. 
Optimální molekulová hmotnost 3000 - 5000 Dalt. kolagenních peptidů zajišťuje vysokou vstřebatelnost. 
Vitamin C je důležitým kofaktorem, zodpovědným za hydroxylaci a tím i za vznik plně funkčního kolagenu. 
MSM jako zdroj organicky vázané síry je důležité pro biochemickou rovnováhu v organizmu, regulaci růstových procesů, pro metabolismus kostní tkáně a výstavbu bílkovinné pojivové tkáně.

PetVet

PetVet je česká firma s 12- ti letou tradicí na českém trhu v oblasti dietetických přípravků pro koně a s řadou veterinárních produktů a krmných doplňků pro psy.

Produkty PetVet se vyznačují především vysokým obsahem účinných látek, aktivních substancí a standardizovaných rostlinných extraktů, které jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.
Díky získaným zkušenostem a kladným referencím v oblasti spolupráce s veterinárními lékaři, trenéry i majiteli koní, přináší, do oblasti kynologie nové možnosti.

Pro výrobu jsou použity pouze kvalitní farmaceutické substance od registrovaných dovozců schválených UKZUZ - ústav pro kontrolu krmiv.
Použité aktivní substance jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.
Každá surovina podléhá přísnému laboratornímu dozoru a z vyrobeného premixu je archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže.
Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.
Výroba probíhá v registrovaném provozu, který je pod průběžným dozorem UKZUZ.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

13 dalších produktů ve stejné kategorii:

Novinky